Biffy Clyro w warszawskiej Stodole

Biffy Clyro wracają do Polski na jedyny koncert promujący album Opposites.

biffy-clyro

W 1995 roku trójka nastolatków ze Szkocji postanowiła założyć zespół rockowy. Początki były niewyraźne. Brak określonego kierunku towarzyszy jak wiadomo większości młodych kapel. Zespół na dobre wystartował dopiero dwa lata później, gdy pojawiły się pierwsze duże koncerty a następnie singiel Iname.

W 2002 roku Biffy Clyro wydali swój pierwszy album Blackened Sky, który choć został doceniony przez część krytyki, nie zyskał sobie wielkiej popularności wśród słuchaczy. Podobnie było z dwiema kolejnymi płytami, aż przyszedł czas na Puzzle. Krążek zebrał świetne recenzje w Wielkiej Brytanii i zyskał tam status złotej płyty. Puzzle otworzyło Biffy Clyro drogę do wielkich koncertów. Szkockie trio wystąpiło w tym czasie przed takimi tuzami jak The Who, Muse czy The Rolling Stones. W końcu nadszedł też sukces komercyjny.

Biffy Clyro grają alternatywnego rocka, przy czym ten pierwszy człon był wyraźniej zarysowany na pierwszych płytach zespołu. Chcąc przebić się do większej publiczności Szkoci odsunęli się od hardcorowej dynamiki i uprościli formę swoich utworów. Ich tegoroczny album Opposites to zbiór bardzo dobrze nagranych rockowych kawałków, w których muzycy zdają relację z burzliwego życia rockowej kapeli. Piosenki z płyty będzie można usłyszeć na listopadowym koncercie w Stodole.

Bilety na koncert: Biffy Clyro

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: