Kenny Garrett

Wirtuoz saksofonu, artysta czerpiący z najlepszych jazzowych tradycji ponownie wystąpi w Polsce. Tym razem gościć go będzie Kraków.

Kenny Garret

Kenny Garrett pochodzi z Detroit. Jego kariera rozpoczęła się w Orkiestrze Duke’a Ellingtona, a pierwszy solowy album „Introducing Kenny Garrett” ukazał się w 1984 r. Inspiracje Garretta pochodzą od takich tuzów jazzu, jak Coltrane, Hancock, czy Miles Davis, z którym artysta współpracował zresztą po wydaniu pierwszej płyty. Lista muzycznych partnerów Garretta jest długa, ale wypada przynajmniej wspomnieć o nagraniach z Ronem Carterem, Chickiem Corea’ą, czy Patem Methenym. Do sukcesów muzyka należy fakt, że został on uznany za najlepszego saksofonistę altowego przez magazyn „Down Beat”. Był także nominowany do nagrody Grammy w 2006 r. za „Beyond the Wall”.

Na ostatniej płycie – Seeds from the Underground – Garrett nostalgicznie spogląda wprzeszłość, składając hołd między innymi Roy’owi Haynes’owi czy Duke’owi Ellingtonowi. Saksofon służy mu tu do tworzenia i rozwijania znakomitych melodii. Muzyk odwiedził już Polskę kilkukrotnie, grał między innymi w poznańskim klubie jazzowym Blue Note.

Bilety na koncert: Kenny Garrett

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: