Wodewil Warszawski

Teatr Pijana Sypialnia bezapelacyjnie zdobył serca warszawiaków.

Wodewil Warszawski

Teatr Pijana Sypialnia to absolutnie najbardziej zwariowany teatr w stolicy. Teatr, który na dobre wpisał się w repertuar teatrów Warszawy. Ujmują talentem i otwartością na widownię. Taki teatr lubimy!

Po pierwszym bardzo udanym sezonie Teatr Pijana Sypialnia z hukiem rozpoczyna drugi sezon, tym razem w murach 1500 m2. Na scenie pojawi się hit zeszłego sezonu, czyli WODEWIL WARSZAWSKI. Spektakl zdobył mnóstwo świetnych recenzji po premierze, która miała miejsce podczas Festiwalu Teatralnego WrzAWA 4 lipca 2013 r. na patio budynku PAST-y.

Co można zobaczyć na Wodewilu Warszawskim? Na scenie piętnastu aktorów, ośmioosobowy zespół muzyczny, a w tle stare dobre piosenki warszawskie. Bo Wodewil Warszawski to roztańczona podróż po Warszawie z dawnych lat, w którą świetnie wplatają się wątki współczesne.

Historia dość prosta – młode dziewczęta przyjeżdżają do stolicy, żeby znaleźć bogatych mężów. Jest to okazja, żeby pokazać, jak Warszawa zmienia się wciąga każdego dnia. Opowieści towarzyszą przedwojenne szlagiery takie jak „Andzia”, ale także mniej znane utwory rozbrzmiewające niegdyś wśród warszawskich podwórek. W spektaklu nie brakuje też wątków aktualnych wydarzeń. Dlatego w widowisku Pijanej Sypialni pojawiają się wzmianki o celebrytach i osobach publicznych, bo w finale sceną zawładną m.in. Gaga Esler, Joanna Dark – Roomowska i.. Hania Walczyk. Jeśli nie domyślacie się kim są te postaci, koniecznie musicie zobaczyć spektakl na żywo. Pełno w nim ciekawych aluzji do aktualnego życia Warszawy, które rodowitym warszawiakom dostarczą potężną dawkę dobrego humoru i okazji do zabawy w detektywa.

Staszek Dembski, reżyser: Chcemy spojrzeć na Warszawę z lekkim przymrużeniem oka. Humor zawsze wysadza w powietrze napięcia między ludźmi. Podczas prób do naszego spektaklu ludzie zatrzymują się i słuchają piosenek dobiegających z otwartych okien sali, gdzie pracujemy. Nawet dzieci z wielką uwagą obserwują, jak aktorzy tańczą… polkę. Wierzymy, że magia ukryta w nutach i tekstach, które odkopaliśmy, zaczaruje naszych widzów równie mocno, jak nas.

Do zobaczenia w niedzielę!

Więcej informacji: Wodewil Warszawski

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: