Festiwal Ars Cameralis 2013

XXII edycja Festiwalu Ars Cameralis odbędzie się między 10 a 25 listopada.

Festiwal Ars Cameralis 2013

Już po raz dwudziesty drugi startuje Festiwal Ars Cameralis. Tegoroczna edycja interdyscyplinarnego festiwalu to cykl koncertów, wystaw i dyskusji, warsztatów literackich oraz prezentacji filmowych. Wydarzenia te mają przybliżyć sztukę współczesną, ale jednocześnie mocno usytuowaną w różnorodnych tradycjach. Festiwal to okazja do wspólnego odkrywania zapisanej w nich tajemnicy, ukrytych sensów i treści.

XXII edycja festiwalu Ars Cameralis to przede wszystkim intrygujące odkrycia. Wśród artystów pojawi się wiele nazwisk, które powoli wkradają się na świeczniki, ale z pewnością prezentują wysoki poziom artystyczny. Do kilku znanych już artystów dołączają zjawiskowe wokalistki, poszukujący i eksperymentujący z własnym głosem wykonawcy czy wirtuozi muzyki klasycznej, a nawet silna reprezentacja duńskiej sceny alter-popowej.

Muzyka, poezja, literatura, teatr i film zagoszczą w Katowicach już od dziesiątego listopada. Festiwal oficjalnie rozpocznie się mocnym uderzeniem – na koncertach inauguracyjnych w Katowicach i Bielsku-Białej wystąpią Bilal, Kwartet Śląski, Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia, a także Orchestra of Spheres i High Wolf. Podczas 15 dni Festiwalu będzie można zobaczyć i posłuchać na scenie m.in. takich artystów, jak  Thayer Sarrano, Andrea Schroeder, Emily Wells, Stubborn Heart, Oh Land, When Saints Go Machine, Matteus, Sergej Krylov i wielu innych znakomitych wykonawców. Finałowy koncert tegorocznej edycji Ars Cameralis odbędzie się 25 listopada na scenie Kinoteatru Rialto, gdzie wystąpi Stranded Horse quintet, łączący wpływy afrykańskiego folku z brzmieniami europejskiej alternatywy.

Zapowiada się prawdziwa uczta dla ucha i oka. Bogaty repertuar Festiwalu Ars Cameralis sprawia, że jest to pozycja godna uwagi każdego miłośnika kultury.

Aktualne informacje o Festiwalu:
www.arscameralisfestiwal.pl
www.facebook.com/cameralis

Bilety na koncerty: Ars Cameralis 2013

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: