Nikt nie jest doskonały

Tytuł sztuki Simona Williamsa mógłby z powodzeniem posłużyć jako komentarz na temat jej realizacji na deskach Teatru Komedia. Co jednak bynajmniej nie przeszkadza w tym, żeby doskonale się na niej bawić.

Nikt nie jest doskonały

Leonard (Jan Jankowski) jest mężczyzną w średnim wieku. Wykonuje pracę statystyka, ale po godzinach pisze powieści romantyczne. Jego nieco nudnawe usposobienie i kondycja nieudacznika, któremu wciąż brakuje pieniędzy sprawiają, że w pewnym momencie opuszcza go żona. Leonard postanawia jednak wydobyć się z marazmu i wydać swoją książkę. Powieść zostaje przyjęta przez feminizującą redaktorkę Harriet Copeland (Edyta Olszówka) z wydawnictwa Miłość Jest Wszędzie. Osią fabularną napędzającą komedię jest fakt, że książka zostaje wydana pod kobiecym pseudonimem. Leonard wie, że w innym wypadku romans zostałby odrzucony. Od tego momentu mężczyzna gra przed Harriet kobietę – Myrtle Banbury. Oczywiście w tym punkcie uruchamiają się wszystkie standardowe chwyty związane z udawaniem płci przeciwnej. Nieporadność w chodzeniu w szpilkach czy damskich ubraniach – wszystko to, choć dobrze znane, wciąż bawi publiczność.

Nikt nie jest doskonały to połączenie komedii z romansem. Wyreżyserowany przez Grzegorza Chrapkiewicza spektakl jest lekki, sprawnie zagrany, w ramach dobrze znanej konwencji. Nie znajdziemy w nim niczego specjalnie oryginalnego – zarówno tekst, jak i jego realizacja wpasowują się w dosyć ciasne stereotypy dotyczące płci. To wszystko nie zmienia jednak faktu, że dla widza, który poszukuje chwili radości i powiewu romantyzmu, propozycja Teatru Komedia jest naprawdę godna polecenia.

Nikt nie jest doskonały

Reż. Grzegorz Chrapkiewicz

Teatr Komedia

Bilety do teatru: http://tixar.pl/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: