Deep Purple

Legendarny zespół, pionierzy heavy metalu i jedna z najważniejszych grup w historii rocka. Deep Purple przybędą do nas w lutym, aby zagrać koncerty w Poznaniu i Katowicach.

Deep Purple

Początki działalności zespołu nie zwiastowały wielkiego przełomu, jaki miał nadejść wraz z Deep Purple. Brytyjczycy wystartowali w 1968 roku i po żmudnym procesie formowania składu wydali swoją pierwszą płytę – Shades of Deep Purple, która nie odniosła jednak znaczącego sukcesu w Wielkiej Brytanii. Początek Deep Purple stał pod znakiem hard rocka, jednak muzycy chętnie flirtowali też z muzyką poważną i progresją.

Przełom nastąpił wraz z czwartą studyjną płytą – Deep Purple in Rock. To na tym albumie mamy do czynienia z wykształceniem się charakterystycznego brzmienia zespołu oraz początkiem heavy metalu. Krążek zrewolucjonizował rockową scenę i przyniósł Deep Purple światową sławę. Muzycy kontynuowali dobrą passę między innymi na szóstej płycie Machine Head, z której pochodzi legendarny utwór Smoke on the Water. Do tej pory Deep Purple wydali już 20 studyjnych albumów. Ostatni, wydany po siedmioletniej przerwie Now What?! został świetnie przyjęty przez krytykę. Na koncertach w lutym, obok wielkich hitów będzie można usłyszeć utwory z tego właśnie krążka.

Koncerty Deep Purple:

13.02.2014, Poznań, Arena

15.02.2014, Katowice, Spodek

Bilety na koncert: Tixar.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: