Płynące wieżowce

„Płynące wieżowce” to kolejny w tym roku film naświetlający temat trudny, a jednocześnie wyjątkowo “na czasie”, czyli kwestię homoseksualizmu. Jest to opowieść o skomplikowanej i zarazem niezwykle wstydliwej miłości dziejącej się w zakątkach miejskiego osiedla betonowych domów.

Płynące wieżowce

Zagadnienie homoseksualizmu jest ostatnio bardzo chętnie poruszane zarówno w zagranicznym jak i polskim kinie. Z tym tematem postanowił zmierzyć się również Tomasz Wasilewski. Jego film to opowieść o Kubie (Mateusz Banasiuk) – typowym samcu alfa, który niczego się nie boi i sieje postrach na swoim osiedlu. Ten, wydawać by się mogło, niezwykle silny mężczyzna dozna jednak ogromnego szoku psychicznego, gdy na osiedlu pojawi się Michał (Bartosz Gelner). Nowa postać okaże się być niezwykle atrakcyjna fizycznie dla Kuby, który odkryje swoją prawdziwą orientację seksualną.

 

Film opowiada o wielowymiarowej walce głównego bohatera – z samym sobą, z rodziną oraz oczywiście z otoczeniem znajomych. Walka jest trudna i bardzo nierówna. Okazuje się, że tolerancja ludzi kończy się, kiedy problem zaczyna dotykać osób z grona, w którym się obracają. Film, co dosyć zaskakujące w polskim kinie, jest nasycony bardzo otwartymi scenami erotycznymi. Historia opowiedziana przez Tomasza Wasilewskiego jest uniwersalna, jej przekaz mógłby powędrować do widzów na całym świecie. Film o dużej głębi i ładunku emocjonalnym, stroniący jednak od niepotrzebnego patosu, jest z pewnością jednym z lepszych wytworów polskiego kina ostatnich lat.

 

Płynące Wieżowce

Reż. Tomasz Wasilewski

 

Bilety do kina: Tixar.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: