Woodkid

Woodkid przebył drogę od reżysera teledysków do jednego z największych tegorocznych objawień ambitnego popu. Już 7. grudnia muzyk wystąpi w Warszawie.

woodkid

Francuz z polskimi korzeniami zaczynał jako twórca teledysków. Do tej pory udało mu się zrealizować klipy do piosenek takich twórców jak Lana Del Rey, Rihanna czy Moby. Jego zwrot w stronę muzyki to ponoć przypadek – Woodkid dostał od folkowego gitarzysty Richiego Havensa banjo i tak mu się spodobało, że sam zaczął komponować.

Woodkid wydał kilka EP-ek, z czego szczególnie dużo zamieszania zrobił Iron wydany przed dwoma laty. W tym roku jego rosnąca publiczność doczekała się jego debiutanckiego albumu. The Golden Age już przy pierwszych taktach robi wrażenie. Smyczki, bębny i trąby zostały tu wciągnięte w tryby popowych kompozycji. Rozbuchane aranżacje, mocne brzmienie, świetna produkcja – to wszystko wgniata słuchacza w fotel. Woodkid krąży na The Golden Age między patosem i smutkiem, co słychać także w jego głosie, który słusznie porównywany jest do wokalu Antony’ego Hegarty’ego. Tym, co łączy teledyski i utwory artysty, jest niezwykła umiejętność przenoszenia potężnego kulturowego zaplecza Zachodu w kontekst popkulturowy. Dzięki temu Woodkid ze znanych elementów tworzy nową jakość, która dodatkowo całkiem nieźle się sprzedaje.

Koncert Woodkid

07.12.2013, Warszawa, Hala Arena Ursynów

Bilety na koncert: http://tixar.pl/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: