Clannad

Irlandzcy mistrzowie łączenia tradycyjnych dźwięków ze współczesnym brzmieniem przyjadą do nas w styczniu na cztery koncerty.

clannad

Clannad powstał w 1970 roku w irlandzkim hrabstwie Donegal. Rodzeństwo Moya Brennan, Ciarán Brennan i Pól Brennan a wraz z nimi ich wujowie – Noel i Pádraig Duggan postanowili założyć zespół, który za swoją podstawę wyznaczył staroceltyckie brzmienia. Pierwszy album grupy został wydany w 1973 roku, dzięki wygranej w jednym z folkowych festiwali. Światowy rozgłos przyszedł jednak wraz z sukcesem serialu Harry’s Game, do którego Clannad nagrali ścieżkę dźwiękową. Wkrótce pojawiły się kolejne filmowe propozycje (Serial Robin z Sherwood, Ostatni Mohikanin, Czas Patriotów) oraz współpraca z Bono z zaprzyjaźnionego U2 przy piosence In A Lifetime.

Pierwsze nagrania zespołu były oparte głównie na staroceltyckiej muzyce. Jednak po kilku kolejnych płytach Clannad postanowili połączyć tradycję z nowoczesnością i wpleść w swoje utwory trochę ambientu i newage’owej estetyki. W 1998 roku ukazał się album Landmarks, za który grupa otrzymała nagrodę Grammy. Po tym sukcesie przyszedł czas na 15 lat odpoczynku. W tym roku Clannad wracają ze świeżą płytą Nadur, którą zespół będzie promował na polskich koncertach.

Koncerty Clannad:

28.01.2014, Zabrze, Dom Muzyki i Tańca

29.01, Poznań, MTP Sala Ziemi

30.01.2014, Warszawa, Klub Stodoła

31.01.2014, Warszawa, Klub Stodoła

Bilety na koncert: http://tixar.pl/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: