Moderat

Berlińska supergrupa muzyki elektronicznej wraca do nas na kolejny koncert po świetnym występie na tegorocznym festiwalu Tauron Nowa Muzyka.

Moderat

Producenckie trio z Niemiec zostało utworzone w 2002 roku przez Saschę Ringa (znanego jako Apparat) oraz duet Modeslektor, czyli Gernota Bronserta i Sebastiana Szary’ego. Panowie wydali w tym czasie jedną glitchową Ep-kę, po czym w wyniku wewnętrznych nieporozumień zniknęli z muzycznej mapy na kilka lat. W tym czasie zarówno Apparat jak i Modeselektor tworzyli jednak osobno i rozwijali się osiągając spore sukcesy.

Moderat powrócił w 2009 roku albumem zatytułowanym po prostu nazwą zespołu. Płyta została świetnie przyjęta przez krytykę i publiczność. Ringowi, Bronsertowi i Szary’emu udało się połączyć kilka gałęzi elektroniki (ambient, nu-rave, różne odmiany techno, dubstep i inne) i przetworzyć je w spójny styl, który, co ciekawe, nie stroni od przebojowości.

W tym roku trio wydało drugi, równie udany album Moderat II. Muzycy utrzymali kurs obrany wraz z pierwszą płytą. Pozostały charakterystyczne wokale Apparata, syntezatory, stylistyczny eklektyzm i producenckie mistrzostwo. Panowie nie pozostali też głusi na wielkie odrodzenie techno, które w kilku utworach na Moderat II zostało umiejętnie wplecione w nostalgiczny i rozmarzony klimat. Po bardzo udanym koncercie na Nowej Muzyce równie dobrego występu należy się spodziewać w lutym w warszawskim Basenie.

Koncert Moderat

02.02.2014, Warszawa, Basen

Bilety na koncert: http://tixar.pl/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: