Ellie Goulding

Zaczynała od folku, dziś gra pop z dużą dawką elektroniki. Ellie Goulding wystąpi 2. lutego na warszawskim Torwarze.

Ellie Goulding

Brytyjska wokalistka swoją przygodę z muzyką zaczęła w dzieciństwie, gdy podjęła naukę gry na klarnecie. Kilka lat później młoda Ellie chwyciła za gitarę i do dziś jest to jej główny instrument. Artystka studiowała następnie na Wydziale Dramatu uniwersytetu w Kent, gdzie ujawnił się jej świetny wysoki a zarazem mocny głos.

Pierwotne zainteresowania muzyczne Ellie skupiały się głównie na folku. Zestawienie gitary z wokalem odpowiadało jej najbardziej, co słychać szczególnie na debiucie Lights z 2010 roku. Płyta została całkiem nieźle przyjęta przez krytyków i zdecydowanie pozytywnie przez publiczność na całym świecie. W tym samym roku Ellie otrzymała dwa ważne wyróżnienia – BBC Sound i Brit Awards.

Choć na Lights dało się już usłyszeć elektroniczne fascynacje Goulding, dopiero jej druga płyta – Halcyon – określiła wyraźniej kierunek rozwoju artystki. Syntezatory, taneczne bity i electro-pop – od czasu tego albumu z tym właśnie kojarzą się jej piosenki. Na Halcyon nie brakuje oczywiście ballad, ale większość utworów to produkcje zaaranżowane bardziej agresywnie niż w przypadku kompozycji z albumu Lights. Ta różnica jeszcze bardziej zaznacza się na reedycji Halcyon zatytułowanej Halcyon Days. Artystka nagrała na niej 10 nowych utworów i część z nich usłyszymy zapewne na warszawskim koncercie.

Koncert Ellie Goulding:

06.02.2014, Warszawa, Torwar

Bilety na koncert: tixar.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: