Bullet for My Valentine

Bullet for My Valentine każdą kolejną płytą potwierdzają swoją mocną pozycję w świecie melodyjnego metalu. Tym razem zespół przyjeżdża do nas z krążkiem Temper Temper.

bullet

Walijska grupa zaczynała w 1998 roku od popularnego wtedy nu metalu. Muzycy szybko zrozumieli jednak, że kapela nie tworząca własnego stylu nie może osiągnąć dużego sukcesu. Zmiana przyszła ponoć naturalnie podczas nagrań. W 2004 roku ukazała się EP-ka, na której Bullet for My Valentine zbliżyli się w stronę heavy metalu nie rezygnując jednocześnie ze swojej melodyjności. Rok później został wydany debiutancki album grupy. The Poison zostało docenione przez krytykę i pozwoliło zespołowi zyskać szerszą publiczność. Miarą sukcesu The Poison były występy przed Metallicą i Guns N’Roses. Swoimi kolejnymi płytami Bullet for My Valentine udowodnili, że udany debiut nie był przypadkiem. Przedostatni album – Fever – zajął 3. miejsce na prestiżowej liście Billboardu.

Inspiracje zespołu sięgają do takich gigantów jak Iron Maiden, Metallica i Slayer. Walijczykom daleko jednak do ekstremalności tych ostatnich. Bullet for My Valentine zalicza się zwykle do gatunku metalcore. W ich muzyce thrashowe riffy i dynamiczna perkusja mieszają się z dużą dawką melodyjności i elementami takich gatunków jak post hardcore, czy nawet indie. W tym roku grupa wydała swój czwarty album – Temper Temper, który został przyjęty równie dobrze, co poprzednie płyty zespołu. Bullet for My Valentine wracają do naszego kraju po świetnym koncercie na tegorocznych Ursynaliach.

Koncert Bullet for My Valentine

19.02.2014, Warszawa, Stodoła

Bilety na koncert: http://tixar.pl/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: